Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie

dodano 2015-06-28 22:20 w kategorii: Akcje

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie – nowi znajomi, nowe możliwości

 

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej na czele z sekretarzem Rady Wojewódzkiej, Pawłem Kampą, przebywali w dniach od 25 do 28 czerwca 2015 r. z wizytą roboczą w Berlinie w ramach współpracy organizacji lewicowych województwa opolskiego, regionu Bonn/Kolonia i miasta Oksford. Coroczne, siódme już spotkanie w ramach polsko-niemiecko-angielskiego trójkąta wymiany doświadczeń poszerzone zostało tym razem o przedstawicieli Holandii, Rumunii, Grecji i Turcji.

Wybór stolicy Niemiec możliwy był dzięki wsparciu Fundacji Eberta oraz Posła do Bundestagu, Sebastiana Hartmanna, współuczestnika spotkań od 2009 r. Wśród prominentnych uczestników znaleźli się, oprócz samorządowców, także Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Anneliese Dodds z Oksfordu, Posłanka do Bundestagu, Cansel Kiziltepe oraz wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego SPD w Bundestagu, Axel Schäfer.

Dyskusje dotyczyły trzech obszarów działania samorządów lokalnych: polityki mieszkaniowej, ochrony środowiska oraz udziału mieszkańców we współdecydowaniu miast i gmin. W trakcie odbytych spotkań przedstawiono rozmaite rozwiązania z poszczególnych samorządów i uzgodniono, iż kolejne spotkanie w 2016 r. odbędzie się w Opolu, w trakcie którego omawiane będą innowacyjne rozwiązania, łączące wzrost dochodów budżetowych z jednoczesnym odciążeniem portfeli mieszkańców i ochronę środowiska. Spotkanie zaowocowało również nowymi możliwościami wyjazdów zagranicznych na szkolenia i konferencje dla młodych osób z województwa opolskiego oraz ofertami współpracy ze strony zagranicznych partii socjaldemokratycznych.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  4 godziny temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  dzisiaj o 07:27

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  dzisiaj o 07:16

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.